Krásny Podjavorinský kraj sa vyznačuje členitým terénom, husté lesy striedajú podhorské lúky ktoré prechádzajú do obrábaných polí a políčok. Úzke cestičky a malé potôčiky, sa postupne smerom do doliny rozširujú a zväčšujú, opúšťajú kľudné a pomalé kopanice a vchádzajú do mesta.

Tento kraj je ako stvorený pre turistiku a cykloturistiku. Okolité lesy v lete a na jeseň sú plné húb a dve prírodné vodné plochy ponúkajú dostatok príležitostí na kúpanie, či rybárčenie.

V zime zase láka lyžovačka na najvyššom vrchu Bielych Karpát- Veľkej Javorine (970m) alebo inom blízkom lyžiarskom stredisku.

Penzión ŠPORT ako už názov naznačuje sa nachádza v športovom areáli, v kľudnej a nefrekventovanej časti mesta. Ubytovacia i reštauračná časť je súčasťou športovej haly a krytej plavárne. Vďaka svojej polohe je to ideálne miesto pre športovo založených klientov prípadne celé športové kolektívy. V dosahu niekoľkých desiatok metrov sa nachádza futbalový štadión s atletickým oválom, 4 tenisové kurty, kolkáreň, ihrisko na plážový volejbal a súčasťou krytej haly je aj stolnotenisová hala a plaváreň so saunou.

Veľké detské ihrisko vedľa letnej terasy a nefajčiarska reštaurácia s detským kútikom sú ideálnym miestom pre posedenie rodičov s deťmi v lete i v zime.

Priestranná reštaurácia a vlastná ubytovacia kapacita predurčujú tento podnik taktiež na organizovanie rôznych osláv, večierkov, stretávok prípadne i menších svadieb