Krásny Podjavorinský kraj sa vyznačuje členitým terénom, husté lesy striedajú podhorské lúky, ktoré prechádzajú do obrábaných polí a políčok. Úzke cestičky a malé potôčiky sa postupne smerom do doliny rozširujú a zväčšujú, opúšťajú kľudné a pomalé kopanice a vchádzajú do mesta.

Tento kraj je ako stvorený pre turistiku a cykloturistiku. Okolité lesy v lete a na jeseň sú plné húb a dve prírodné vodné plochy ponúkajú dostatok príležitostí na kúpanie, či rybárčenie.

V zime zase láka lyžovačka na najvyššom vrchu Bielych Karpát- Veľkej Javorine (970m) alebo v iných blízkych lyžiarskych strediskách.

Penzión ŠPORT, ako už názov naznačuje, sa nachádza v športovom areáli, v kľudnej a nefrekventovanej časti mesta, a skladá sa z dvoch častí. Reštaurácia a jedna ubytovacia časť je súčasťou športovej haly a krytej plavárne. Druhou časťou je novovybudovaná budova kolkárne a bowlingu, ktorej súčasťou je aj ďalšia ubytovacia kapacita. Vďaka svojej polohe je to ideálne miesto pre športovo založených klientov, prípadne celé športové kolektívy. V dosahu niekoľkých desiatok metrov sa nachádza futbalový štadión s atletickým oválom, 4 tenisové kurty, kolkáreň, bowling, ihrisko na plážový volejbal a súčasťou krytej haly je aj stolnotenisová hala, fitness centrum a plaváreň so saunou.

Veľké detské ihrisko vedľa letnej terasy a nefajčiarska reštaurácia s detským kútikom sú ideálnym miestom pre posedenie rodičov s deťmi v lete i v zime.

Priestranná reštaurácia a vlastná ubytovacia kapacita predurčujú tento podnik, taktiež na organizovanie rôznych osláv, večierkov, stretávok, prípadne i menších svadieb.

Referencie